Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
Congratulations to all travel players on the most succesful travel season in history, with 2 teams winning our first ever Division 1 league championships, and 5 teams finishing in 1st place during the regular season in their respective divisions.  We also had 20 Gainesville players make the All FCYBL league teams, including 4 MVPs.  Way to go Gainesville!!!!!!

League Champions:
Boys 5th Grade Division 1:
Coach Torrence Parrish
Isaiah Byrd
Isaiah Folkes
Devin Johnson
Trent Marchand
Connor Needham
Joshua Oduro
Devon Parrish
Jalen Smalls
(This team also finished in 1st place during the regular season)

Boys 7th Grade Division 1:
Coach Brian Miller
Hudson Grace
Cameron Knight
Shonari Street
Brayden Gault
Cody Miller
Josh Delaney
Pat Fyvie
Jackson Brower

1st Place in Regular Season:
Boys 5th Grade Division 2
Coach John Lovell
Zach Agnos
Ben Brower
Kyle Canestra
Carter Cunningham
Liam Lovell
Chase Pagon
Tyler Schoette
Chris Sonnenburg
Harry Whitt
Justin Williams

Boys 8th Grade Division 2
Coach Chip Deliee
James Beasley
Jeremiah Delaney
KP Deliee
Michael Ince
Hayden Lilek
Keagan McGinnis
Justin Michna
Eric Simmons
Peyton Stevens
Matt Tuller

Girls 6th Grade Division 2
Coach Andrea Chipps
Peighton Bakatsias
Allison Brown
Alexa Chipps
Grace Crater
Keiley Jagels
Isiuwa Oghagbon
Alexandra Phillips
Alyssa Sweeney
Carissa Van Roe
Zoe Voettiner

Girls 7th Grade Division 2
Coach Brad Marchand
Victoria Bergman
Megan Callahan
Autumn Hopson
Ashley Marchand
Jackie McCarthy
Logan Mitchell
Cara Robeson
Leah Sobolewski
Allison Wagner
Tayler Walton

Congrats to the following players for making the All-FCYBL team:
Isaiah Folkes (MVP) - Boys 5th Grade Division 1
Devin Johnson - Boys 5th Grade Division 1
Joshua Oduro - Boys 5th Grade Division 1
Harry Whitt (MVP) - Boys 5th Grade Division 2
Zach Agnos - Boys 5th Grade Division 2
Drake Marshall - Boys 6th Grade Division 2
Matthew Lyman - Boys 6th Grade Division 2
Christian Nguyen - Boys 6th Grade Division 2
Josh Delaney - Boys 7th Grade Division 1
Brandon Magee - Boys 8th Grade Division 1
Jeremiah Delaney - Boys 8th Grade Division 2
Keagan McGinnis - Boys 8th Grade Division 2
Taylor Jarvis - Girls 5th Grade Division 2
Alyssa Sweeney - Girls 6th Grade Division 2
Isiuwa Oghagbon - Girls 6th Grade Division 2
Autumn Hopson (MVP) - Girls 7th Grade Division 2
Ashley Marchand - Girls 7th Grade Division 2
Megan Callahan - Girls 7th Grade Division 2
Amanda Nhek (MVP) - Girls 8th Grade Division 2
Kristin Johnson - Girls 8th Grade Division 2